Iata ca McDonalds se foloseste de o mare personalitate a omenirii, Leonardo da Vinci, pentru a-si promova cel mai bun produs din oferta, Big Mac. Mona Lisa e cea pofticioasa si mananca un Big Mac pe ascuns. As fi recunoscator daca imi puteti spune ce melodie e in reclama.
Noua reclama la McDonalds e noua la noi, ea aparand prima data acu un an in Belgia.
Cred ca in curand se va difuza si reclama cu Napoleon.
Cum se numeste melodia de la sec 20 si mai departe ? :D
RăspundețiȘtergereasta incerc si eu sa aflu de 3 zile dar nu am gasit
RăspundețiȘtergeredaca resusesti te rog sa ma anunti si pe mine ...
RăspundețiȘtergerePonchielli - Dance of the Hours
RăspundețiȘtergereMuzica din reclama la McDonalds e scrisa de Amilcare Ponchielli - opera Gioconda (baletul “Dansul Orelor” din actul III)
RăspundețiȘtergerehttp://www.youtube.com/watch?v=aORzJm2jCuU&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=W3ILbnHhAzk&feature=related
Pentru reclama cu Big Mac - Napoléon - McDonald's Belgique muzica e scrisa de Pyotr Ilyich Tchaikovsky.Swan Lake (Lacul lebedelor)
http://www.youtube.com/watch?v=vjO_q0zYnQs&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=jjDYW46PjA8&feature=related