Reclama Big Mac Monalisa Mcdonalds

Iata ca McDonalds se foloseste de o mare personalitate a omenirii, Leonardo da Vinci, pentru a-si promova cel mai bun produs din oferta, Big Mac. Mona Lisa e cea pofticioasa si mananca un Big Mac pe ascuns. As fi recunoscator daca imi puteti spune ce melodie e in reclama.
Noua reclama la McDonalds e noua la noi, ea aparand prima data acu un an in Belgia.
Cred ca in curand se va difuza si reclama cu Napoleon.

5 comentarii:

  1. Cum se numeste melodia de la sec 20 si mai departe ? :D

    RăspundețiȘtergere
  2. asta incerc si eu sa aflu de 3 zile dar nu am gasit

    RăspundețiȘtergere
  3. daca resusesti te rog sa ma anunti si pe mine ...

    RăspundețiȘtergere
  4. Ponchielli - Dance of the Hours

    RăspundețiȘtergere
  5. bz03gad@yahoo.com19 ianuarie 2012 la 11:06

    Muzica din reclama la McDonalds e scrisa de Amilcare Ponchielli - opera Gioconda (baletul “Dansul Orelor” din actul III)
    http://www.youtube.com/watch?v=aORzJm2jCuU&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=W3ILbnHhAzk&feature=related

    Pentru reclama cu Big Mac - Napoléon - McDonald's Belgique muzica e scrisa de Pyotr Ilyich Tchaikovsky.Swan Lake (Lacul lebedelor)
    http://www.youtube.com/watch?v=vjO_q0zYnQs&feature=related
    http://www.youtube.com/watch?v=jjDYW46PjA8&feature=related

    RăspundețiȘtergere

Comentatul e gratis. Profitați cât puteți.