Fast food, restaurante si retetele sextinio

Am fost placut surprins cand am primit laude pentru retele postate pe blog.
Nu se merita sa va cumparati mancare cand nici nu stiti cum a fost facuta, de cine a fost facuta, in ce conditii de igiena a fost facuta si alte lucruri de care trebuie sa tinem seama cand luam masa in oras. Mai mananc si eu in oras, recunosc, dar cat se poate de rar si doar la rugamintile celor cu care ies, ca dupa mine nu as manca deloc in oras cand imi pot face si eu acasa, ca nu mi-e lene, imi si place, este si relaxant si placut sa vezi ca si celor din jur adora mancarea facuta de tine decat trantita in fata la restaurante, pizzarii etc. Asta-i parerea mea. Oricum mancarea preparata acasa e cea mai sigura si buna! Pana acum 2 ani mancam si beiam toate prostiile. De 2 ani nu mai beau nici un fel de suc si bere nici macar o gura si nu mai mananc nimic dulce de la magazin si cofetarie, nu mai mananc nimic de la fast-food, doar ca se intampla sa mai fac acasa shaorma si pizza care este de 100 de ori mai buna ca cea de la chiosc. Singura mancare de tip fast-food care o consum de la restaurant e pizza, o data pe luna, nu-i o regula, asa se nimereste de cand mi-am facut mai mult timp sa gatesc acasa decat sa fug repede la restaurant. Si ma simt mai bine acum, mai usoara, mai sanatoasa, mai energica, n-am mai avut raceli asa puternice ca pe timpuri;)).Cum se zice "ESTI CEEA CE MANANCI!" sau "CEEA CE TE HRANESTE TE UCIDE!"


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Comentatul e gratis. Profitați cât puteți.